- Reklama -
16.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

OSP Baborowo w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym

9 września 2016 r. przy remizie w Baborowie odbyły się uroczystości z okazji włączenia baborowskiej OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością tacy goście jak: przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu st. kpt. Michał Kierzek, zastępca KP PSP w Szamotułach st. kpt. Arkadiusz Rakowski, Naczelnik Wydziału Operacyjnego mł. bryg. Roman Mucha, dowódca JGR PSP w Szamotułach st. kpt. Tomasz Daszkiewicz, i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego RP Stefan Kaszkowiak. Władze samorządowe reprezentowane były przez Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka i jego zastępcę Dariusza Wachowiaka. Obecny był również Sekretarz Miasta i Gminy Szamotuły Karol Hartwich. Obecni byli również: Prezes Zarządu oddziału Miejsko Gminnego JG ZOSP RP druh Jacek Gołąb oraz prezesi i poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP, Wiceprzewodniczący Zarządu Gminnego druh Franciszek Nowakowski a także liczne grono druhów i druhen z OSP i PSP.

- Reklama -

Początki OSP w Baborowie sięgają 1952 roku i jak to początki były nader skromne. Stały progres i stopniowe doposażanie w coraz lepszy sprzęt doprowadziło jednostkę do włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego (KSRG) w 1997 roku. Personalne braki zmusiły jednostkę do wyłączenia się z tego systemu w 2008 roku. Cierpliwa i systematyczna praca pozwoliła na odbudowanie stanu osobowego. Obecnie jednostka skupia w swoich szeregach 29-ciu członków, z czego 20 druhów włączonych jest do jednostki operacyjno-technicznej, gotowych by w każdej chwili na dźwięk syreny zjawić się w celu niesienia pomocy. Dobre wyposażenie i sprawna drużyna pozwoliła na ponowne włączenie się OSP Baborowo do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W naszej gminie mamy dwie takie jednostki – w Brodziszewie i w Baborowie. Słowa zasłużonego uznania i gratulacje padły z ust wielu zabierających głos podczas piątkowej uroczystości, którą zakończył poczęstunek i długie rozmowy.

osp-baborowo2 osp-baborowo1

Źródło: szamotuly.pl; zdjęcia:  Rafał Stachowiak

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe