- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Okradł staruszkę podając się za pracownika wodociągów!

Wczoraj (11.05) o godzinie 18.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło około godziny 16.30 na ulicy Nowej w Szamotułach.

Jak ustalili policjanci z KPP w Szamotułach: Do mieszkania 80-latki przyszedł młody mężczyzna o ciemnej karnacji skóry i podał się za pracownika wodociągów. Pod tym pretekstem wszedł do domu kobiety. W czasie, gdy kobieta przebywała z mężczyzną w łazience, do mieszkania najprawdopodobniej weszły inne osoby (prawdopodobnie dwie kobiety, niskiego wzrostu, o tęgiej budowie ciała, ciemniejszej karnacji). Z domu kobiety skradziono pieniądze.

Policjanci apelują do seniorów, aby nie wpuszczali do domu obcych osób, które często przychodzą pod różnymi pretekstami: chcą sprzedać różne przedmioty, chcą napić się wody, skorzystać z telefonu, skorzystać z toalety, podają się za pracowników różnych instytucji. Gdy wpuścimy nieznajomego do domu, wówczas wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby złodzieje znaleźli pozornie dobrze ukryte pieniądze lub wartościowe przedmioty.

- Reklama -

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe