- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Pożar garażu w Buszewie

W środę (10.05) o godzinie 12.39 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Buszewo gm. Pniewy.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali palący się garaż, w którym znajdował się samochód osobowy, sprzęt warsztatowy oraz elementy konstrukcji samochodów. Właściciel nieruchomości przed przyjazdem ratowników próbował samodzielnie ugasić pożar.

Jak podaje st. sekc. Łukasz Kawka: Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się elementy konstrukcji garażu i wyposażenia, wypchnięciu pojazdu z garażu, wyniesieniu butli na zewnątrz (dwie butle propan – butan, jedna butla z argonem i jedna butla z tlenem). Po wyniesieniu butli na zewnątrz zbadano ich płaszcze pirometrem i przystąpiono do ich chłodzenia. Pomieszczenia garażowe zostały oddymione i sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Spaleniu uległ garaż, samochód osobowy marki Citroen Berlingo, sprzęt warsztatowy.

W akcji ratunkowej brało udział 24 strażaków (6 zastępów) z PSP Szamotuły, OSP Pniewy, OSP Otorowo oraz policja i zespół ratownictwa medycznego.

- Reklama -

[Best_Wordpress_Gallery id=”92″ gal_title=”Pożar w Buszewie”]

Zdjęcia: st. kpt. Przemysław Chojan (PSP Szamotuły)

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe