- Reklama -
14.7 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

Oficjalne otwarcie nowej drogi dojazdowej do szpitala

W dniu dzisiejszym miało miejsce oficjalne otwarcie nowej drogi dojazdowej do szamotulskiego szpitala.

W uroczystym otwarciu nowego dojazdu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek, Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz, dyrektor SPZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak i z-ca dyrektora Anna Kubicka oraz radni miejscy i powiatowi.

- Reklama -

Starostwo Powiatowe:

Realizacja zadania wymagała wytężonej pracy. Najpierw należało pozyskać grunty w pobliżu szpitala. Jeden z nich uzyskano od Gminy Szamotuły, drugi zakupiono za około 90 tys. zł od Poczty Polskiej. Z dokumentacji geologicznej wynikało, że ze względu na trudne warunki gruntowo – wodne podłoże pod drogą jest nienośne. Konieczne okazało się zastosowanie geosyntetyków (geowłókniny, geosiatki) oraz kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.

Nowa droga dojazdowa ma długość około 100 metrów. Składa się z jezdni i chodnika, które oświetlac będą energooszczędne latarnie uliczne. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Drogowe Graeb z Pniew. Łączna wartość zadania to ponad 400 tys. zł z czego około 330 tys. zł stanowiła dotacja Powiatu Szamotulskiego. 

Przejazd od ul. Dworcowej znacznie ułatwi dojazd karetek do szpitala oraz pacjentów do poradni specjalistycznych. Należy jednak podkreślić, że rozwiązanie to nie będzie służyło jako kolejny parking dla mieszkańców – barierki wjazdowe będą zamknięte i obsługiwane przez pracowników szpitala, którzy będą pilnować, by droga była wykorzystana tylko w celu dojazdu do szpitala lub poradni. W późniejszym czasie rozważane jest umożliwienie zaparkowania na terenie przyszpitalnym np. po godz. 17, gdy znika strefa płatnego parkowania.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe