- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Maturzyści z wizytą na komendzie

W poniedziałek 20 marca grupa maturzystów z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach odwiedziła Komendę Powiatową Policji.

Młodzi ludzie, którzy niebawem mogą stanąć przed wyborem swojej kariery zawodowej, poznali zasady służby w Policji. Uczniowie poznali prawa i obowiązki policjantów.

- Reklama -

W spotkanie z młodzieżą zaangażowali się dzielnicowi, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz o środkach przymusu bezpośredniego, z których mogą korzystać policjanci. Maturzyści dowiedzieli się, że z łatwością mogą odszukać swojego dzielnicowego dzięki aplikacji „Moja komenda”.

Uczniowie chętnie zadawali pytania i z ciekawością przyglądali się m. in. pracy technika kryminalistyki, który opowiedział o swoich zadaniach oraz pokazał uczniom praktyczne ich aspekty.

Młodzież miała także okazję porozmawiać z policjantem pełniącym służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych oraz z dyżurnymi szamotulskiej komendy Policji. Funkcjonariusze poinformowali uczniów o zasadach funkcjonowania numerów alarmowych.

Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie mogą dowiedzieć się m. in. z jaką sprawą można się zgłosić na Policję.

Maturzyści dowiedzieli się także, co należy zrobić, aby zostać policjantem. Być może poznanie z bliska policjantów będzie dla młodych ludzi inspiracją do wyboru w przyszłości niniejszego zawodu.

 

KPP w Szamotułach/Red.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe