- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Od jutra policyjne działania „ZNICZ 2018”

Jak co roku, w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w dniach 31 października- 4 listopada prowadzone będą działania prewencyjne pod hasłem „Znicz”.

Wzorem lat ubiegłych, w czasie trwania akcji „Znicz” na drogach naszego powiatu będzie więcej niż na co dzień policjantów. Natężenie służb w tych dniach związane jest ze wzrostem liczby osób poruszających się pojazdami. Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na wykroczenia oraz przestępstwa popełniane w ruchu drogowym. Policjanci drogówki będą m. in. pilnowali aby kierowcy nie przekraczali dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze będą też sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Szczególnym zadaniem policjantów w tym dniu będzie kierowanie ruchem drogowym, a także upłynnianie go na bieżąco. Na terenie naszego powiatu nie jest planowana czasowa zmiana organizacji ruchu.

Policja apeluje do osób, które tego dnia nie muszą jechać samochodem na cmentarz o pozostawienie pojazdu w okolicy miejsca zamieszkania. W przypadku braku takiej możliwości przypominany, aby korzystać również z parkingów położonych w większej odległości od cmentarzy.

- Reklama -

Pamiętajmy również, że czas wszelkich świąt i tzw. „długich weekendów” to świetna okazja dla złodziei i oszustów. Dlatego też Policja apeluje o dobre zabezpieczenie swoich pojazdów i mieszkań przed włamaniami i kradzieżami.

Należy też wykazać się dużą czujnością i rozwagą – zatłoczone cmentarze mogą być świetnym miejscem do kradzieży kieszonkowych! Dlatego tez każdy powinien pilnować kieszeni, w których schowane są pieniądze, a panie z czujnością powinny pilnować swoich torebek.

W przypadku wyjazdu, który trwać będzie kilka dni pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu drzwi i okien mieszkania. Warto też poprosić zaufanego sąsiada lub kogoś z rodziny, aby pod nieobecność zwracał uwagę na pozostawione bez opieki mieszkanie.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe