- Reklama -
-4.5 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Ochotnicy z Baborowa zbierają na nowy wóz strażacki

To już pewne – w tym roku, po wieloletniej służbie w OSP Baborowo, na zasłużoną emeryturę odchodzi Jelcz. W jego miejsce druhowie otrzymają nowy, średni pojazd ratowniczo-gaśniczy.

Obecnie trwa postępowanie przetargowe, w którym wpłynęła jedna oferta, od spółki WAWARZASZEK na kwotę 838 860,00 zł. Pół miliona stanowić będzie dofinansowanie z budżetu państwa. Promesę na te środki OSP Baborowo odebrało w środę: Jednostki OSP odebrały promesy na zakup nowych wozów. 330 tys. złotych to środki, które zarezerwowano w budżecie Gminy Szamotuły. Pozostałe środki strażacy z Baborowa chcą uzbierać sami. W tym celu utworzono internetową zbiórkę. Kwota, która pozostała do zebrania jest niewielka – nieco ponad 4 tys. złotych. OSP Baborowo dba o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Szamotuły, często uczestnicząc w akcjach, czy zabezpieczając rejon działań PSP Szamotuły, dlatego zachęcamy Was do wsparcia zbiórki.

Nowy wóz powinien trafić do Baborowa jesienią. Starego „Jelonka” strażacy planują przekazać innej jednostce OSP. W przypadku zwiększenia kwoty dofinansowania, zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego wysposażenia.

- Reklama -

Link do zbiórki:

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe