- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Obywatel Ukrainy deportowany do swojego kraju. Wcześniej dopuścił się licznych przestępstw

Zamieszkujący na terenie Wronek obywatel Ukrainy dopuszczał się licznych przestępstw. Policja poinformowała, że młody mężczyzna został odesłany do swojego kraju.

Sprawa rozpoczęła się 30 października. Tego dnia policjanci z Wronek otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym obcokrajowcu, który miał zakrwawione ręce, szedł ulicą Poznańską we Wronkach, zachowywał się agresywnie i kopał w różne przedmioty.

Interweniujący policjanci ujęli go. Okazało się, iż był to 20-latek zamieszkujący na co dzień we Wronkach. Z dalszych policyjnych ustaleń w sprawie wynikało, iż przyczyną okaleczenia jego rąk było wybicie szyby w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Właściciel lokalu złożył zawiadomienie o przestępstwie. Okazało się też, że oprócz szyby, wcześniej mężczyzna uszkodził też rolety zewnętrzne na szkodę tej samej osoby – informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

20-latek był już znany miejscowym policjantom, którzy wielokrotnie zatrzymywali go za liczne przestępstwa polegające na niszczeniu mienia i kradzieży o charakterze chuligańskim. Mężczyzna miał na swoim sumieniu również jazdę samochodem po spożyciu alkoholu, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, zakłócenia spokoju i porządku publicznego oraz kradzieże sklepowe.

Z uwagi na notorycznie nieprzestrzeganie polskiego prawa, liczne interwencje wobec 20-latka, a także informacje, które policjanci otrzymywali od zaniepokojonych mieszkańców, a także lokalnej prasy, wronieccy funkcjonariusze rozpoczęli procedurę weryfikującą, czy wobec mężczyzny można sporządzić wniosek o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu do swojego kraju.
Dzielnicowi wykonali wywiad środowiskowy, z którego wynikało, że mężczyzna nie miał dobrej opinii wśród lokalnej społeczności. Policjanci dokonali też kontroli legalności pobytu cudzoziemca i przeanalizowali wszystkie prowadzone wobec niego postępowania. W wyniku podjętej pracy, funkcjonariusze stwierdzili, że zachowanie mężczyzny stworzyło realne zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego
– dodaje policjantka.

20-latek został zatrzymany. Następnie, Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach skierował do Komendanta Straży Granicznej wniosek o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Straż Graniczna przejęła obcokrajowca i po podjęciu decyzji, mężczyzna pod eskortą został przekazany służbom ze swojego kraju. Wobec mężczyzny orzeczony został zakaz ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen przez okres 5 lat.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe