- Reklama -
-4.5 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Nowy pediatra w szamotulskim szpitalu

Szpital Powiatowy w Szamotułach powiększa kadrę lekarzy specjalistów. Kilka tygodni temu do zespołu szamotulskich pediatrów na oddziale dziecięcym dołączyła doktor Iwona Bręńska.

Doktor Iwona Bręńska pracowała wcześniej m.in. w Szpitalu Powiatowym w Wolsztynie na oddziałach neonatologicznym i pediatrycznym oraz w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera w Poznaniu w Klinice Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej. W 2016 roku uzyskała specjalizację w zakresie pediatrii. Doktor Bręńska podkreśla, że wybór specjalizacji nie był przypadkowy.

– Już od wczesnych lat szkolnych chciałam zostać lekarzem pediatrą. Bardzo lubię pracę z dziećmi, sprawia mi ona wielką satysfakcję, jest dla mnie motorem do działania. Ważne w tej pracy jest indywidualne podejście do każdego dziecka. Wyzwaniem jest jednak nie tylko odpowiednie leczenie małego pacjenta, ale również dobra komunikacja z jego rodzicami – opowiada.

- Reklama -

Od 1 marca 2018 r. doktor Bręńska pracuje na oddziale dziecięcym w szamotulskim szpitalu. Jak wspomina pierwsze tygodnie pracy?

– W szamotulskim szpitalu panuje bardzo serdeczna atmosfera, zaś na Oddziale Dziecięcym pracuje zespół wspaniałych, profesjonalnych lekarzy i pielęgniarek. Podoba mi się fakt, że mamy możliwość udziału w licznych szkoleniach, podnoszących nasze kwalifikacje. Mam poczucie, że praca tutaj pozwoli mi na duży rozwój zawodowy – mówi.

[Na zdjęciu – zespół lekarzy z Oddziału Dziecięcego. Na środku ze stetoskopem dr Iwona Bręńska]

SP ZOZ

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe