- Reklama -
2.7 C
Szamotuły
czwartek, 1 grudnia, 2022

Nastolatek zawisł na linie pod mostem w Brączewie

W niedzielę 15 kwietnia o godzinie 18:53 służby ratunkowe otrzymały zawiadomienie od świadka zdarzenia, który informował, że mężczyzna zawisł pod mostem kolejowym w Brączewie.

Na miejscu strażacy zastali wycieńczonego 16-latka, który podczas opuszczania po linie, opadł z sił i zawisł na niej około 15 metrów nad rzeką Warta, nie mając siły wspiąć się z powrotem na most.

- Reklama -

Po przeprowadzonym rozpoznaniu na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z łodzią z JRG Szamotuły oraz specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z JRG 5 Poznań i specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG 1 Poznań.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, transporcie sprzętu wysokościowego na miejsce zdarzenia. przygotowaniu stanowiska oraz ewakuacji osoby poszkodowanej na most.

W trakcie prowadzonych działań nastolatek źle się poczuł, został przetransportowany na pobliskie nieużytki pojazdem straży pożarnej, gdzie znajdował się śmigłowiec LPR. Lekarz po przebadaniu poszkodowanego, podjął decyzję o przewiezieniu go do szpitala.

W akcji ratunkowej brały udział 3 zastępy z Państwowej i Ochotniczej Straży pożarnej oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

info: PSP Szamotuły, fot. PSP Szamotuły (st. ogn. Marek Zawiasa)

 

 

7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe