- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Noworoczny weekend na drogach powiatu szamotulskiego

W miniony weekend na drogach powiatu szamotulskiego obyło się bez groźnych zdarzeń. Nie zabrakło jednak nietrzeźwych kierowców i kolizji.

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach podsumowała noworoczny weekend na drogach powiatu szamotulskiego.

Dwie kolizje drogowe

2 stycznia policjanci interweniowali w związku z dwiema kolizjami – w Młodasku i Kaźmierzu. – W Kaźmierzu przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe wyprzedzanie, natomiast w Młodasku kierująca uderzyła w przebiegające przez jezdnię zwierzę. Warto przypomnieć, iż od dnia 1 stycznia, za spowodowanie kolizji drogowej, kierującemu pojazdem mechanicznym grozi mandat w wysokości co najmniej tysiąca złotych i taki właśnie mandat został nałożony na sprawcę kolizji w Kaźmierzu – informuje asp. Sandra Chuda.

Trzech nietrzeźwych kierowców

- Reklama -

Niestety, kolejny długi weekend, to również kolejni kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę, choć nie powinni.

Pierwszy z kierowców, 26-letni mieszkaniec Szamotuł, został zatrzymany 1 stycznia o godz. 2.00 w Gąsawach. -Po sprawdzeniu staniu jego trzeźwości okazało się, iż miał 0,82 mg/l alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, iż mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego – informuje rzeczniczka szamotulskiej policji.

Kolejny podejrzany o kierowanie pod wpływem alkoholu „wpadł” zaledwie 30 minut później w Nojewie. – Ze zgłoszenia wynikało, iż kierujący samochodem marki Ford Mondeo wszczął awanturę wobec zgłaszających. Kiedy policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości okazało się, iż 22-letni obywatel Ukrainy miał 1,08 promila alkoholu w organizmie – informuje asp. Sandra Chuda.

Trzeci podejrzany o jazdę „na podwójnym gazie” został zatrzymany 1 stycznia br. około godziny 5.45 na ul. Mickiewicza we Wronkach. Podczas kontroli drogowej okazało się, iż 42-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego, który kierował skodą nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości – okazało się, iż miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

– Postępowania w sprawach kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości prowadzą dochodzeniowcy z Szamotuł, Pniew oraz Wronek. Podejrzanym grozić może grzywna, zakaz kierowania pojazdami oraz do dwóch lat więzienia – dodaje asp. Sandra Chuda.

AutorSyl.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe