- Reklama -
15.6 C
Szamotuły
piątek, 12 sierpnia, 2022

Nowoczesny robot do dezynfekcji trafił do szamotulskiego szpitala [FOTO, FILM]

Najnowocześniejsze na świecie urządzenie do dekontaminacji i dezynfekcji* – UVD Robot – rozpoczyna pracę w szamotulskim szpitalu. W ramach przetargu zorganizowanego przez Komisję Europejską w całej Unii Europejskiej pojawi się 200 takich jednostek. Pozyskanie robota (o wartości około 370 tys. zł) było możliwe dzięki staraniom szpitala w biurze Komisji Europejskiej w Brukseli oraz współpracy z Polską Federacją Szpitali.

Dwie najważniejsze cechy urządzenia to dezynfekcja światłem UV-C oraz możliwość samodzielnej pracy. Światło UV-C niszczy ponad 99,99 % wirusów i bakterii w pomieszczeniach. Robot jest przy tym ekologiczny i oszczędny, nie potrzebuje żadnych dodatkowych środków chemicznych ani wody.

- Reklama -

Robot to oszczędność czasu i pracy personelu sprzątającego. Dezynfekcja każdej ze szpitalnych sal zajmuje maszynie około kwadransa. Robot może być też sterowany aplikacją mobilną. Warto dodać, że jest to pierwszy sprzęt w Szpitalu uzyskany wprost z Unii Europejskiej.

Urządzenie uzupełni pracę personelu sprzątającego. Jest to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ po raz kolejny zwiększamy bezpieczeństwo Pacjentów i Personelu, zmniejszamy ryzyko zakażeń szpitalnych. UVD Robot to kolejny krok w realizacji strategii bezpieczeństwa bakteriologicznego szpitala – podkreśla Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

*dekontaminacja – usuwanie i unieszkodliwianie niebezpiecznych dla zdrowia substancji

dezynfekcja – usuwanie i unieszkodliwianie niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów, wirusów i bakterii

ŹródłoSP ZOZ
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe