- Reklama -
27.7 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Nowe serce szpitala

Dział Centralnej Sterylizacji (DCS) jest sercem szamotulskiego szpitala. Jeśli praca tam ustanie, staną wszystkie szpitalne oddziały. Dział dba o to, by wszystkie narzędzia, sprzęt i wyroby medyczne  były sterylne i bezpieczne dla pacjentów i  personelu medycznego.

Obecnie pracownicy Działu Centralnej Sterylizacji pracują w trudnych warunkach. Urządzenia służące im do codziennej pracy są zużyte i przestarzałe pod względem technologicznym.

- Reklama -

Dzięki powstaniu nowego budynku ochrony zdrowia, Dział Centralnej Sterylizacji zostanie przeniesiony do jego najniższej kondygnacji. Szpital na zakup najnowocześniejszego wyposażenia dla tej komórki pozyskał około 1 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pożyczka została udzielona na bardzo korzystnych zasadach, ponieważ jest w 40% umarzalna.

Dzięki temu Dział zostanie dostosowany do najnowszych wymogów stawianych tego typu miejscom i będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie. Skróci się też czas oczekiwania bloku operacyjnego i oddziałów szpitalnych  na sterylne wyroby medyczne a praca personelu Działu zostanie jeszcze bardziej zautomatyzowana. Będzie szybciej, lepiej i wydajniej. Nowa technologia pozwoli także wygenerować oszczędności a DCS stanie się  bardziej przyjazny dla środowiska.

SPZOZ

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe