- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Nocny pożar budynku mieszkalnego. Uratowano mienie o wartości 200 tys. złotych

We wtorek, 8 grudnia o godz. 1.51 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni oraz osobach, które opuściły budynek w miejscowości Nowa Wieś. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar kotłowni budynku mieszkalnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej i znajdowali się w pobliżu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pomieszczenie kotłowni, oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz wyniesieniu wyposażenia na zewnątrz. W międzyczasie ratownicy sprawdzili budynek pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia oraz
sprawdzili pomieszczenie kotłowni kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

W trakcie prowadzonych działań mieszkańcy (2 osoby dorosłe i 2 dzieci) źle się poczuli i KDR poprosił o zadysponowanie ZRM. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego osobom poszkodowanym, które znajdowały się w pojeździe straży pożarnej, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy (tlenoterapia, wsparcie psychiczne). Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostały na miejscu zdarzenia – nie wymagały hospitalizacji.

- Reklama -

Spaleniu uległa instalacja elektryczna, instalacja C.O, wyposażenie pieca C.O, wyposażenie kotłowni, opał. Prawdopodobną przyczynę pożaru bada policja.

Straty wyniosły ok. 30 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 200 tys. złotych

W działaniach gaśniczych brało udział 5 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policja.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe