- Reklama -
30.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Kolejni kierowcy odpoczną od prowadzenia aut

Szamotulska drogówka „złapała” kolejnych kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość na terenie zabudowanym.

We wtorek i w środę policjanci z szamotulskiej drogówki podczas kontroli statycznych na terenie gminy Duszniki ujawnili dwoje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy ze znaczną prędkością poruszali się po terenie zabudowanym.

Pierwszy z nich, to 20-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, który we wtorek kierował volkswagenem polo i został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Wierzeja. W miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 103 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Dodatkowo policjanci nałożyli na niego 13 punktów karnych.

- Reklama -

Kolejna nieodpowiedzialna kierująca została zatrzymana do kontroli drogowej w środę na ul. Podrzewskiej w Dusznikach. 47-letnia mieszkanka Lubosinka, która kierowała fordem fiestą, przekroczyła dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość aż o 70 km/h. Kobieta musi zapłacić 2000 zł grzywny i „zyskała” 14 punktów karnych.

Dodatkowo zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy na najbliższe trzy miesiące stracili prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że już od 9 lat obowiązują przepisy dotyczące zatrzymywania prawa jazdy nadające Policji uprawnienie zatrzymania prawa jazdy w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Uprawnienie to pozwala policjantom po ujawnieniu takiego czynu zatrzymać prawo jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Dalej właściwy starosta, w drodze decyzji administracyjnej formalnie zatrzymuje ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

Jeżeli osoba, której zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące, pomimo wydanej decyzji administracyjnej, dalej kieruje pojazdem i zostanie zatrzymana jako kierujący, wówczas okres administracyjnego zatrzymania prawa jazdy wydłuża się do 6 miesięcy.

Jeżeli osoba kieruje pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy, starosta wyda decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowanie pojazdem, po tej decyzji staje się przestępstwem z art. 180 a KK.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe