- Reklama -
6.4 C
Szamotuły
wtorek, 20 lutego, 2024

Napad jak z sensacyjnego filmu. Akcja antyterrorystów w Szamotułach! (zdjęcia, film)

Funkcjonariusze bydgoskiego CBŚP we współpracy z KPP w Szamotułach zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli okraść szamotulski kantor wymiany walut.

Pododdział antyterrorystyczny z KWP Bydgoszcz zaskoczył mężczyzn gdy zmierzali w kierunku kantoru, mieli przy sobie pałki teleskopowe, gaz, kajdanki i krótkofalówki. Grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

Jak informuje CBŚP:  Funkcjonariusze bydgoskiego Centralnego Biura Śledczego Policji uzyskali informację dotyczącą planowanego, przez członków jednej z grup przestępczych, napadu rabunkowego na kantor wymiany walut. Policjanci ustalili tożsamość sprawców i miejsce planowanego przestępstwa.

Policjanci CBŚP wspólnie z brygadą antyterrorystyczną KWP w Bydgoszczy zatrzymali trzech mężczyzn zmierzających w kierunku jednego z kantorów w Szamotułach. W chwili zatrzymania mężczyźni w wieku od 40 do 45 lat mieli przy sobie ręczne miotacze gazu, pałkę teleskopową, kajdanki i krótkofalówki, które miały służyć do popełnia przestępstwa. Ponadto na jednej z okolicznych ulic policjanci ujawnili pojazd, który miał posłużyć sprawcom do ucieczki.

Zatrzymanych przewieziono do Komendy Powiatowej Policji gdzie przyznali się do usiłowania napadu na kantor i złożyli obszerne wyjaśnienia na temat okoliczności planowanego przestępstwa. Udaremnienie napadu przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji zapobiegło narażeniu życia i zdrowia pracowników punktu wymiany walut i utraty znacznej kwoty pieniędzy.

Mężczyźni byli już karani za inne ciężkie przestępstwa kryminalne, w tym gwałt ze szczególnym okrucieństwem, rozboje i pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania napadu z użyciem niebezpiecznych narzędzi.

- Reklama -

fot./video: Centralne Biuro Śledcze Policji

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe