- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Mobilna Strefa Zdrowia gościła w Szamotułach

W weekend 17-18 czerwca przy Zamku Górków w Szamotułach stanęła Mobilna Strefa Zdrowia. Mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Na wydarzeniu nie zabrakło również Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Mobilna Strefa Zdrowia to część projektu „Zdrowe Życie”, realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz PZU, któremu patronuje Para Prezydencka.

- Reklama -

Przez cały weekend Mieszkańcy Szamotuł i okolic mogli korzystać m.in. z bezpłatnych badań USG płuc, mammografii, spirometrii, EKG, badań dermatologicznych, a także uzyskać poradę dietetyczną czy fizjoterapeutyczną.

Pracownicy Szpitala Powiatowego w Szamotułach przeprowadzili pokazy pierwszej pomocy i szkoły rodzenia, a także udzielali porad laktacyjnych i fizjoterapeutycznych w zakresie wad postawy. Współpracująca ze Szpitalem Fundacja Tyflologika zaprezentowała urządzenia wspomagające osoby niewidome oraz opowiadała Szamotulanom o alfabecie Braille’a.

W sobotę Strefę Zdrowia w Szamotułach odwiedzili Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz. W swoich wypowiedziach podkreślali, jak ważne są regularne badania profilaktyczne, odpowiednie nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczna. Ważną częścią wypowiedzi była również zapowiedź innowacyjnego w skali kraju pilotażowego programu leczenia stopy cukrzycowej w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach. Więcej informacji wkrótce.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe