24.9 C
Szamotuły
wtorek, 30 kwietnia, 2024

Mistrz Europy w biegach odwiedził Starostwo Powiatowe

W marcu 78-letni mieszkaniec Szamotuł Stefan Dobak odniósł kolejny międzynarodowy sukces. Dzisiaj zawodnik pojawił się na spotkaniu w Starostwie Powiatowym.

Podczas 14 Halowych Mistrzostw Europy Masters, które odbywały się 17-23 marca w Toruniu, pan Stefan zdobył tytuł Mistrza Europy w Maratonie! W ramach zawodów uczestnicy brali udział w crossie, biegu przełajowym na dystansie 6 kilometrów oraz maratonie, czyli biegu na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. I to właśnie w ostatniej konkurencji szamotulski biegacz został złotym medalistą z czasem 4:13:09.

Miłe spotkanie w starostwie

17 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szamotułach odbyło się spotkanie, podczas którego Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wraz z Wicestarostą Szamotulskim Rafałem Zimny przekazali gratulacje oraz podziękowania za dotychczasowe osiągnięcia sportowe Panu Stefanowi Dobakowi.

Szamotulski biegacz od wielu lat uczestniczy w licznych zawodach biegowych, takie jak maratony i półmaratony. W marcu br. zdobył Tytuł Mistrza Europy w Maratonie podczas 14 Halowych Mistrzostw Europy Masters w Toruniu, natomiast w Poznańskim Półmaratonie zdobył I miejsce w swojej kategorii – informuje Starostwo.