- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Aż 240 zdarzeń drogowych w I kwartale br. Policja apeluje o ostrożność

Policja podsumowała pierwszy kwartał 2024 roku na drogach naszego powiatu.

W tym czasie na terenie powiatu szamotulskiego odnotowano odnotowano aż 240 zdarzeń drogowych. W 232 przypadkach były to zwykłe kolizje. 8 zdarzeń zakwalifikowano jako wypadki, co oznacza, że osoby biorące w nich udział doznały obrażeń. 10 osób zostało poważnie rannych, a aż cztery osoby zmarły. Dodatkowo w kwietniu doszło do kolejnego wypadku drogowego, w wyniku którego na miejscu zdarzenia zmarła kierująca samochodem osobowym.

Wśród najczęstszych przyczyn zaistniałych zdarzeń znajdują się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (38 przypadków), niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (32 przypadki) oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (23 przypadki) – informuje st. asp. Sandra Chuda.

- Reklama -

Apel policji

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że czasami wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych w skutkach wypadków, w których ktoś może stracić zdrowie lub życie.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe