- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Beata Hanyżak pozostanie starostą. Przemysław Nowak nowym wicestarostą

Poznaliśmy pierwsze ustalenia dotyczące Zarządu Powiatu Szamotulskiego.

Wczoraj Komitety Wyborcze Beaty Hanyżak oraz Koalicji Obywatelskiej poinformowały o podpisaniu porozumienia. Na mocy podpisanego dokumentu, najprawdopodobniej starostą szamotulskim pozostanie Beata Hanyżak. Zmiany nastąpią na stanowisku wicestarosty – Rafała Zimnego, który został burmistrzem Wronek, zastąpi Przemysław Nowak z KO. Pełny i oficjalny skład Zarządu Powiatu Szamotulskiego poznamy po posiedzeniu rady powiatu, ale nie należy spodziewać się w tej kwestii niespodzianek, bowiem dwa powyższe komitety mają zdecydowaną większość głosów i to od ich ustaleń zależeć będzie skład rady oraz stanowiska starosty i wicestarosty.

Koalicja Obywatelska oraz KWW Beaty Kanyżak będą mieć razem 13 mandatów w Radzie Powiatu Szamotulskiego.

- Reklama -

Co z wyborami na Wójta Gminy Obrzycko?

Przemysław Nowak kandydował na stanowisko Wójta Gminy Obrzycko. W wyborach uzyskał drugi wynik i zakwalifikował się do drugiej tury. Kandydat zrezygnował jednak z dalszego ubiegania się o to stanowisko.

Nie oznacza to, że wybory się nie odbędą. Mieszkańcy gminy Obrzycko pójdą do urn wyborczych i odpowiedzą na pytanie, czy popierają kandydaturę Pawła Klause. Jeśli pan Paweł uzyska więcej niż połowę ważnie oddanych głosów, zostanie wójtem. Jeśli większość mieszkańców nie poprze kandydata, to wójta wybierze rada gminy w tajnym głosowaniu.

Podział mandatów w Radzie Powiatu Szamotulskiego

  • Koalicja Obywatelska: 7
  • KWW Beata Hanyżak 2024: 6
  • Prawo i Sprawiedliwość: 4
  • Trzecia Droga: 2
  • OK Samorząd: 2
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe