- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Mieszkanki powiatu oszukane na portalu aukcyjnym. Oszuści wyczyścili im konta

Niedawno policjanci ostrzegali przed nieuczciwymi sprzedającymi, tym razem przestrzegają przed podejrzanymi kupującymi, W ostatnim czasie odnotowano dwa przypadki, w których to sprzedający padli ofiarą złodziei.

W tym tygodniu, policjanci z Szamotuł otrzymali zawiadomienia o podobnych do siebie oszustwach podczas zakupów. Tym razem jednak metoda działania sprawców była inna niż w przypadkach, o których ostatnio informowaliśmy. Ofiarą złodziei padli bowiem sprzedający.

Mieszkanka gminy Ostroróg oraz mieszkanka Szamotuł wystawiły na popularnym portalu aukcyjnym przedmioty na sprzedaż. Do kobiet zgłosili się potencjalni klienci. Metoda ich działania była podobna. Zaproponowali przedpłatę i prosili o wysyłkę za pośrednictwem portalu. Aby transakcja przebiegła pomyślnie, sprzedające miały wejść w link potwierdzający opłacenie przesyłki i przedmiotu, ponieważ transakcja rzekomo „przechodziła” za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Link do sprzedających wysłali oczywiście klienci. Dalej sprzedające musiały podać numer karty oraz w jednym przypadku kod CVV, a w drugim hasło jednorazowe do logowania na konto bankowe, co też zrobiły.

- Reklama -

Zanim kobiety zorientowały się, że padły ofiarą oszustów, ich konta bankowe zostały wyczyszczone.

Jeśli planujesz sprzedaż przedmiotów w Internecie:

  • Zwracaj uwagę na wiarygodność osoby, z którą masz dokonać transakcji
  • Nie ulegaj presji ze strony kupującego
  • Nie otwieraj żadnych linków przesłanych przez kupującego
  • NIGDY nie podawaj numeru swojej karty na żadnej stronie przesłanej przez kupującego
  • NIGDY nie podawaj kodu weryfikującego CVV, ani haseł jednorazowych do logowania do konta bankowego na żadnej stronie, do której link otrzymałeś od kupującego
  • Korzystaj tylko ze sprawdzonych i bezpiecznych metod finalizowani transakcji !

Oszustom wystarczy kilka minut, potrafią praktycznie natychmiast ściągnąć pieniądze z konta ! Jeśli pomimo zachowania środków ostrożności, padłeś ofiarą oszusta, natychmiast skontaktuj się z bankiem, aby zablokować możliwość wykonywania dalszych transakcji, a także powiadom o przestępstwie Policję.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe