- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Mieszkanka Przecławia walczy ze śmiertelną chorobą. Pilnie potrzebna pomoc!

Mieszkanka gminy Szamotuły potrzebuje pilnego wsparcia w walce z chorobą nowotworową.

Małgorzata Sawicka-Barcz mieszka we wsi Przecław, położonej w powiecie szamotulskim, w województwie wielkopolskim. Ma kochającego męża i trójkę dzieci: 3-letnią Julkę, 6-letniego Jasia i 12-letniego Szymona. Najstarszy syn choruje na mózgowe porażenie dziecięce, a ona sama właśnie usłyszała diagnozę – glejak wielopostaciowy IV stopnia, najbardziej agresywny nowotwór mózgu. Jedyną szansą jest dla niej nowoczesne, nierefundowane leczenie metodą NanoTherm.

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami

- Reklama -

Szymon choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Jest to zespół różnych zaburzeń: fizycznych, intelektualnych oraz emocjonalnych. Chłopiec jest niepełnosprawny intelektualnie w stopniu umiarkowanym, nie mówi i ma problemy w poruszaniu się. 

“Problemy zdrowotne nie są nam obce. Szymona rehabilitujemy od urodzenia, czyli od 12 lat. Jego chód w dużym stopniu odbiega od prawidłowego, dlatego niesie to za sobą konieczność  regularnych wizyt fizjoterapeutycznych, ale też wielu operacji i zakupu sprzętu ortopedycznego” – mówi Gosia.

Z uwagi na mnogość problemów Szymona, obok kompleksowej pomocy specjalistycznej wymaga też dużego zaangażowania ze strony całej rodziny. Niestety teraz przed nimi kolejne wyzwanie – choroba Małgosi.

Niespodziewana diagnoza 

3 miesiące temu, w kwietniu, u Gosi pojawiły się pierwsze problemy zdrowotne. Z początku nie wyglądały groźnie – osłabienie, nerwowość, ból głowy i mdłości. Wkrótce okazało się jednak, że to nowotwór złośliwy mózgu. “Diagnoza bardzo nas zaskoczyła. Przecież objawy były takie niepozorne” – wspomina. 

Glejak wielopostaciowy IV stopnia, z którym zmaga się Małgosia, jest bardzo agresywny. Szybko rośnie i rozprzestrzenia się na okoliczne fragmenty mózgu. Szansą jest dla niej nierefundowana terapia Nanotherm. To jedna z niewielu opcji leczenia agresywnego glejaka w tak zaawansowanym stadium. 

Liczy się Twoje wsparcie

Cel zbiórki to 300 tysięcy złotych. Na ten moment wsparło ją już ponad 300 osób, jednak wciąż nie udało się zebrać pełnej kwoty. Czas działa na niekorzyść Gosi, dlatego tak bardzo liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata!

Zbiórkę można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę przez portal Alivia Onkozbiórka: https://onkozbiorka.pl/malgorzata-sawicka-barcz 

“Moim marzeniem jest jeszcze długi czas cieszyć się zdrowiem i życiem, wychować dzieci i być dla nich wsparciem! Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przyłożyć swoją małą cegiełkę do naszego celu, będziemy z całego serca wdzięczni” – pisze na stronie zbiórki Gosia.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe