- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Lista poszukiwanych skraca się

Policjanci na bieżąco pracują nad zatrzymywaniem osób poszukiwanych. W ciągu ostatnich 6 dni funkcjonariusze z terenu powiatu zatrzymali w sumie 10 osób poszukiwanych.

W minioną sobotę (18.02.), około godziny 17.00, policjanci patrolowali teren przy ulicy Słonecznej w Szamotułach. W trakcie patrolu zauważyli pojazd marki Volkswagen Golf. Funkcjonariusze rozpoznali samochód, ponieważ wcześniej wobec jego właściciela podejmowane były interwencje. Właśnie dlatego mundurowi podejrzewali, iż kierowca porusza się samochodem pomimo sądowego zakazu.

- Reklama -

Podczas kontroli okazało się, iż właściciel samochodu nie kierował nim. Tym razem jechał jako pasażer. Policjanci ustalili, iż 43-letni mieszkaniec gminy Szamotuły był poszukiwany w celu w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Miał do odbycia karę 1 roku więzienia w związku z kierowaniem samochodem pod wpływem alkoholu. Zarządzenie to wydał Sąd Rejonowy w Szamotułach. Pasażer został zatrzymany, a następnie przekazany do Aresztu Śledczego.

To nie jedyny przypadek zatrzymania osoby poszukiwanej w ostatnim czasie. Od piątku (17.02) do dzisiaj (22.02) nasi policjanci zatrzymali w sumie 10 osób poszukiwanych. Powyższe osoby były poszukiwane w celu osadzenia w areszcie. Jeden z zatrzymanych trafił do więzienia na 2 lata za przestępstwa narkotykowe. Trzech poszukiwanych odbędzie kary za kradzieże i włamania. Dzisiaj zatrzymano mężczyznę w związku z nakazem doprowadzenia do AŚ w związku z wyrokiem za znęcanie się nad rodziną. Spośród zatrzymanych osób, kilku odbędzie karę w związku z nieopłaceniem grzywny za popełnione wykroczenia.

Ponadto funkcjonariusze z Szamotuł zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób, 13-lutego zatrzymali i doprowadzili do Aresztu Śledczego w Szamotułach 38-letniego mieszkańca gminy Wronki, który od kilku lat nie przebywał w miejscu zameldowania. Policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie Poznania w rejonie dzielnicy Wilda. Podjęte czynności doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca przebywania i zatrzymania go. Poszukiwany najbliższe półtora roku spędzi w więzieniu za przestępstwa przeciwko mieniu.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe