- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Lekcja WOS w Starostwie

Młodzież z ZS nr 1 w Szamotułach odwiedziła starostwo powiatowe w ramach zajęć, których prowadzącym jest p. Wiesława Araszkiewicz.

Podczas spotkania prelekcję na temat historii i działania urzędu wygłosił Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego – Andrzej Grzeszczyk. Następnie każdy uczeń otrzymał sprawę, którą musiał rozwiązać w urzędzie. Wśród wyznaczonych zadań znalazło się m. in. założenie Profilu Kandydata na Kierowcę, uzyskanie pozwolenia na ścięcie drzewa czy też rejestracja samochodu. Uczniowie udali się więc do odpowiednich biur, gdzie składali wnioski, wypełniali dokumenty i otrzymywali pisma. Młodzież bez trudu odnalazła się w urzędzie, a dzięki pomocy urzędników, wszystkie zadania rozwiązane był prawidłowo. Podczas podsumowania realizacji spraw, uczniów odwiedziła Wicestarosta – Beata Hanyżak.

- Reklama -

Taka lekcja WOS-u „w terenie” to doskonała metoda na przygotowanie młodych ludzi do wizyty w urzędzie, gdy już będą dorośli. Dzięki takim spotkaniom młodzież przekonała się, że stereotyp urzędnika nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a wszelkie sprawy można załatwić korzystając z pomocy urzędników i dostępnych materiałów.

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe