- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
piątek, 22 listopada, 2024
Reklama

Laur Rodu Górków przyznany!

Michał Żyliński został laureatem 23 Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Ożywiania Słowa o Laur Rodu Górków.

– W czasach kiedy słowo w przestrzeni publicznej często jest niestety zabijane, nasz turniej ożywiania słowa nabiera szczególnego znaczenia, a jego uczestnicy to bohaterowie tego wieczoru i nocy. Bardzo im dziękuję, że zdecydowali się na swojej artystycznej drodze postawić Szamotuły i przyjechali do nas z całej Polski– mówił podczas inauguracji imprezy Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

W sobotni wieczór 23 listopada, przed prezentacjami konkursowymi, odbył się koncert inaugurujący w wykonaniu Iwona Loranc z zespołem. Po magicznym koncercie, w czterech konkursowych odsłonach wystąpili  interpretatorzy poezji śpiewanej, recytatorzy i monodramiści. Zmagania konkursowe trwały przeszło… siedem godzin. Komisja artystyczna w składzie: Piotr Kaźmierczak – aktor Teatru Polskiego w Poznaniu, Piotr Brymas- poeta, autor tekstów, Iwona Loranc – wokalistka, interpretatorka piosenki artystycznej po wysłuchaniu 4 prezentacji poezji śpiewanej, 14 prezentacji w kategorii recytatorskiej oraz obejrzeniu 6 monodramów, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.  Nagrodę główną  statuetkę Lauru Rodu Górków wraz z nagrodą pieniężną  1.000,- zł otrzymał  Michał Żyliński ze Śremu za interpretację tekstów: ”Wzlot” Jarosława Iwaszkiewicza oraz „Panie , przeminął jeszcze jeden dzień” Romana Brandstaettera.

- Reklama -
Zdobywca głównej nagrody – Michał Żyliński ze Śremu

W kategorii recytacja  przyznano dwie I nagrody: Alicji Czarnuszce ze Szczecina oraz Marcie Kusak z Gostynia. II nagrodę otrzymał Krystian Kanclerz  z Trzcianki i III nagrodę Nicola Łazarów z Poznania. Wyróżnienia otrzymali: Michał Andrysiak z Nowogardu, Monika Roszczak z Szamotuł, Danuta Łuszczek ze Szczecina oraz Jakub Kasprowiak z Szamotuł. W kategorii poezja śpiewana nagrody otrzymali: I nagrodę Katarzyna Zaraś  z Szamotuł za interpretację tekstów Agnieszki Osieckiej pt. „Czarownica” z muzyką Przemysława Gintrowskiego oraz Czesława Miłosza „Wszystko w makówce” z muzyką skomponowaną przez Krzysztofa Łączkowskiego z Szamotuł. Kasi Zaraś akompaniował Krzysztof  Łączkowski. II nagrodę otrzymała Martyna Strychalska z Poznania (akompaniament Herman Żatuchin), III nagrodę Marta Pracownik z Krakowa oraz wyróżnienie Bogusław Gaca z Poznania. W kategorii teatru jednego aktora III nagrodę otrzymał Grzegorz Jan Majcher z Dębna za prezentację spektaklu „Dziadowskie opowieści”. Scenariusz został oparty  na motywach wierzeń i podań ludowych. Spektakl wyreżyserował sam wykonawca. Plebiscyt publiczności wygrała Martyna Strychalska.

Nagrody zostały wręczone  przez dyrektora Piotra Michalaka oraz jurorów. Noc Sztuki  profesjonalnie poprowadził Włodzimierz Ignasiński, a nad całością czuwała Aleksandra Słomińska, koordynator imprezy.

Organizatorem  turnieju był Szamotulski Ośrodek Kultury, a wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Szamotułach.  

Obserwuj Nas:

20,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe