Szamotuły
piątek, 29 marca, 2024

Sparta Szamotuły liderem po rundzie jesiennej

W minioną sobotę, spotkaniem w Nieporuszewie, Sparta zakończyła rundę jesienną sezonu 2019/2020.

Mecz z zespołem NKS Nieporuszewo okazał się niezbyt udany dla szamotulskiej drużyny. Sparta uległa gospodarzom 1:3.

W czasie tego meczu potwierdził się fakt, że gdy szybko zdobywamy bramkę w późniejszej części meczu mamy spore problemy. Już w trzeciej minucie Denis Maćkowiak z rzutu wolnego zdobył dla Sparty bramkę na zero do jednego. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie jeszcze kilka sytuacji do zdobycia bramki, po zdobyciu jednej z nich sędzia odgwizdał spalonego a w kolejnych sytuacjach byliśmy naprawdę blisko gola. W drugiej połowie gra się wyrównała a gospodarze zdecydowanie atakowali. Ponownie strzeliliśmy gola lecz arbiter znowu dopatrzył się spalonego. Co najmniej dwa razy mogliśmy zdobyć gola lecz byliśmy bardzo nieskuteczni. Co nie udało się nam, wykorzystali gospodarze. Po serii błędów w 83 minucie straciliśmy bramkę. Ta sytuacja wprowadziła nerwowość w nasze szeregi co wykorzystali zawodnicy z Niepruszewa i strzelili nam kolejne dwie bramki. Byliśmy bardzo blisko lecz zgubiła nas nieskuteczność i brak koncentracji w ostatniej fazie meczu. – relacjonuje spotkanie Sparta Szamotuły.

NKS Niepruszewo vs Sparta Szamotuły 3-1 (0-1) – bramki:

• 0-1 Denis Maćkowiak 3′
  • 1-1 Krystian Olekszy 83′
  • 2-1 Łukasz Szczudeł 84′
  • 3-1 Dariusz Czerniawski 88′ (k)

Mimo porażki Sparta utrzymała fotel lidera, ponieważ Błękitni Wronki zremisowali w Skórzewie z drużyną Canarinhos (1:1). Do połowy grudnia zawodnicy będą uczestniczyć w procesie roztrenowania, a przygotowanie do rundy wiosennej rozpoczniemy się w połowie stycznia.

Tabela poznańskiej klasy okręgowej – grupa: wielkopolska IV