- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Czarnogóra i szamotulski folklor

Odpowiadając na zaproszenie Balkan Association of Folklore and Cultural Center of Bar, 29 czerwca Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” po raz kolejny wyruszył w świat propagować szamotulską kulturę i folklor podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Bar w Czarnogórze.

    Na festiwalu spotkali 19 zespołów z Czarnogóry, Bułgarii, Grecji oraz Polski. Główna scena festiwalowa znajdowała się w przepięknym, zabytkowym Starim Barze, miejscu duchów – jak mówią miejscowi. – Właśnie wśród zabytków starego miasta dane nam było dumnie prezentować nasze tańce i stroje na paradzie poprowadzonej zabytkowymi ulicami miasta oraz podczas koncertu grupy zasadniczej w ruinach zamku przepełnionego magią i historią. Następnego dnia zaprezentowała się grupa młodzieżowa, która po licznych gromkich brawach schodziła ze sceny tańcząc szamotulskiego „gołąbka” – relacjonuje Maciej Sierpiński, kierownik Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”.

- Reklama -

    Festiwal to także okazja do poznania nie tylko kultury Czarnogóry ale i Grecji, czy Bułgarii. Zespół zwiedził też Kotor i Budve. Był czas na próby i przygotowywanie programu na nadchodzący okres koncertowy i dożynki. W podróży zespół zwiedził Park Narodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji i zabytki Wiednia, by 9 lipca wrócić pełny wrażeń i gotowy na kolejne wyzwania. Jednym z nich będzie festiwal w Afryce!

[Best_Wordpress_Gallery id=”987″ gal_title=”Szamotulski folklor w Czarnogórze”]
ŹródłoSzOK

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe