- Reklama -
26.1 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Powiat. Nowi strażacy w szeregach OSP [ZDJĘCIA]

Od 19 października do 24 listopada odbywało się, zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP.

Druhny i druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu szamotulskiego szkolili się w systemie weekendowym, a kadrę dydaktyczną stanowili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków do wykonywania podstawowych czynności ratowniczo-gaśniczych w tym do samodzielnego wykonywania założonych czynności w ramach zastępu. Szkolenie obejmowało 126 godzin zajęć, których tematyka dotyczyła min: pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, działań prowadzonych podczas pożarów, powodzi, obsługi specjalistycznych urządzeń ratowniczych, sprawianie drabin, prowadzenia korespondencji radiowej, obsługi narzędzi hydraulicznych, ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów w czasie wypadków drogowych, kierowania ruchem drogowym podczas zdarzeń oraz ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy. – informuje PSP Szamotuły.

- Reklama -

W październiku strażacy biorący udział w szkoleniu przeszli test w komorze dymowej. Test odbył się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Poznaniu i przygotował ratowników do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w przypadku występowania dużych obciążeń psychofizycznych (brak widoczności, zadymienie, wysoka temperatura, ograniczona przestrzeń, silny hałas).

24 listopada 2019 r. komisja egzaminacyjna w składzie mł. kpt. Miłosz Nowak – przewoniczący, kpt. Marcin Kina, dh Krzysztof Jopp przeprowadziła egzamin teoretyczny i praktyczny, który pozytywnie zaliczyło 38 druhów, w tym 8 kobiet. Nowi adepci sztuki pożarniczej w znaczący sposób wzmocnią siłę potencjału ratowniczego poszczególnych jednostek OSP z terenu powiatu szamotulskiego. – informuje PSP Szamotuły.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe