- Reklama -
1.8 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

Koronawirus w kościołach w Pamiątkowie i Cerekwicy

Koronawirus pojawił się w kolejnym kościele. Tym razem zakażony jest proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cerekwicy.

Ks.prob. Andrzej Magdziarz poinformował, że ze względu na objawy przeziębienia nie sprawował mszy św. w kościołach w Cerekwicy i w Pamiątkowie od poniedziałku 19 października 2020 roku, a złe samopoczucie skłoniło go do izolacji domowej. Brak poprawy stanu zdrowia był przesłanką do wykonania testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wynik badania otrzymał w czwartek i okazał się być pozytywny.

- Reklama -

W związku z zaistniałą sytuacją osoby, które uczestniczyły w mszach św. sprawowanych przez księdza 18 października o 8.00, 9.30, 11.00, mające z nim kontakt i odczuwające symptomy choroby proszone są o zgłoszenie się do lekarza rodzinnego lub sanepidu.

W piątek, 23 października w godzinach południowych obie świątynie zostały poddane dezynfekcji przeprowadzonej przez uprawnioną do tego firmę.

Podczas kwarantanny proboszcza, msze święte będą sprawować zaproszeni księża. Do odwołania kancelaria parafialna jest nieczynna. W sytuacjach losowych wierni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr 61 814 48 95.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe