- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Koncertowe Lato Szamotulskiego Ośrodka Kultury

Już 1 lipca, Koncertem Kapeli Hanki Wójciak rozpocznie się tegoroczne Koncertowe Lato SzOK. Każdy znajdzie coś dla siebie podczas kilkunastu koncertów, na które zaprasza Szamotulski Ośrodek Kultury.

Nie zwalniamy tempa i dlatego także latem zapraszamy Państwa na cotygodniowe koncerty. Podczas kilkunastu koncertów proponujemy Wam różne klimaty muzyczne, wspaniałych wykonawców i mam nadzieję, wyjątkową atmosferę. Będziemy się spotykać w trzech miejscach, czyli w dawnym klasztorze oraz na terenie Muzeum Zamku Górków przy gościńcu „Sanguszko” i pomiędzy basztą Halszki, a zamkiem Górków.
Przypominam, że w najbliższą sobotę eksplorujemy nowy teren i nowe rejony muzyczne. Czyli spotykamy się z Operą Świętojańską w Parku Zamkowym nad dawną fosą. – mówi Piotr Michalak, dyrektor SzOK

1 lipca godz. 18.00 Kapela Hanki Wójciak
Hanka Wójciak to laureatka III nagrody Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, I nagrody 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz II nagrody Festiwalu Twórczości Korowód. Improwizując wykorzystuje rejestr gwizdkowy oraz śpiew gardłowy rodem z Mongolii i Tuvy. Jako rodowita góralka znakomicie operuje białym głosem.
W muzyce zespołu słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe i połamane rytmy.
Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

- Reklama -

8 lipca godz. 19.00 Witek Łukaszewski i Grand Piano
Znany muzyk i kompozytor Witek Łukaszewski jest autorem utworów i tekstów z najnowszej płyty Maryli Rodowicz. Jego Grand Piano to formacja łącząca poezję i przebojowe rockowe brzmienia nawiązujące do Pink Floyd, Marka Grechuty czy Dire Straits. Zespół wystąpi w składzie: Witek Łukaszewski – gitary, śpiew, Joanna Dudkowska – bas, Mariusz Bobkowski – perkusja, Mateusz Urbaniak – pianino.
Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

14 lipca (sobota) godz. 20.00 Koncert „Z miłości do śpiewu – muzyczna podróż do Italii”
Na to niecodzienne wydarzenie zaprasza wraz z nami maestro Tomasz Zagórski – śpiewak operowy i pedagog Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Usłyszymy pięknie arie kompozytorów włoskiego baroku w wykonaniu: Marzeny Frankowskiej – sopran, Julii Mech – mezzosopran, Bartosza Gorzkowskiego – tenor, Tomasza Zagórskiego – tenor, Roberta Iwankiewicza – bas i Violety Druliak – fortepian.
Miejsce: dawny klasztor za kościołem pw. Św. Krzyża w Szamotułach.

22 lipca godz. 19.00 Antoni Żuromski z zespołem
Zespół tworzą: Antoni Żuromski (gitara, śpiew), Bogdan Chołdrych (akordeon) oraz Bernard Stieler (skrzypce). W ich repertuarze przeważają piosenki lat 30, ale nie tylko. Pojawi się także kilka utworów, które wkraczają w lata powojenne. Muzycy wykonują przede wszystkim piosenki Mieczysława Fogga. To wydarzenie przeniesie nas w świat zapomnianych utworów lat przedwojennych i obudzi w nas nostalgiczne wspomnienie poprzednich pokoleń.
Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

29 lipca godz. 19.00 Barrio Loco
Barrio Loco wykonuje w mistrzowski sposób argentyńskie tanga. W ich repertuarze są także przedwojenne utwory legendarnych polskich artystów – Hanki Ordonówny, Adama Astona, Alberta Harrisa czy Mieczysława Fogga.
Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

5 sierpnia godz. 19.00 Suplement Diety
Tego wieczora królować będzie rock i blues. Zespół zdobył kilka nagród m.in III miejsce w Bitwie Kapel podczas Ujskiej Ligi Kapel Alternatywnych. Aktualnie stawiają na rozwój oraz powiew świeżości w repertuarze własnym, jak i w coverach.
Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

15 sierpnia godz. 17.00 Paweł Bączkowski
W recitalu pt. „Country…dziennik codzienności” będzie starał się udowodnić, że muzyka country i jej tekstowe przesłanie jest najbliższe naszej codzienności. Usłyszymy standardy muzyki country i folk, a także wielkie przeboje światowe w aranżacjach countrowo-bluesowo-folkowych.
Miejsce: dawny klasztor za kościołem pw. Św. Krzyża w Szamotułach.

19 sierpnia godz. 19.00 Argentyńska Noc – koncert w ramach Festiwalu Akademia Gitary
Wyjątkowy koncert, podczas którego wystąpią dwaj wybitni muzycy Łukasz Kuropaczewski (gitara) i Maciej Frąckiewicz (akordeon), a także Zespół Kameralny Teatru Muzycznego w Poznaniu. Artyści przybliżą wspaniałą muzykę będącą dziedzictwem narodowym gorącej Argentyny. W programie znajdą się: Oblivion, koncert podwójny oraz Cztery pory roku Ástora Piazzolli. Argentyńska noc to projekt, jakiego na naszej scenie jeszcze nie było, dlatego warto się wybrać w tę niezwykłą, muzyczną podróż.
Miejsce: przy baszcie Halszki na terenie Muzeum Zamku Górków.

24 sierpnia godz. 19.00 Andrzej Grygier – Młodzi Wirtuozi Gitary – koncert w ramach Festiwalu Akademia Gitary
Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

25 sierpnia godz. 19.00 Bielefelder Gitarrenensemble – koncert w ramach Festiwalu Akademia Gitary
Zespół koncertował między innymi w Bułgarii, Bośni, Estonii, Peru i w Polsce. Jego członkowie są w większości solistami lub laureatami muzyki kameralnej, nagrodzonymi w konkursie „Jugend Musiziert”. W sławnym „German Orchestra Competition”, zespół zdobył laur najlepszego niemieckiego młodzieżowego zespołu gitarowego. Jest też laureatem trzeciego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Bielefeld.
Miejsce: przy baszcie Halszki na terenie Muzeum Zamku Górków.

1 września (sobota) godz. 19.00 Chilli Crew support: Pikes
Reggae na rozpoczęcie roku szkolnego 😉 W gorący klimat wprowadzi Was wybuchowa mieszanka reggae, soulu i rocka czyli Chilli Crew z charyzmatyczną wokalistką Martyną Baranowską. Grupa będzie promowała swoją najnowszą płytę wydaną minionej jesieni. Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Zapraszamy!
www.szok.info.pl

Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury
Współorganizacja: Muzeum Zamek Górków w Szamotułach
Partnerzy: Miasto i Gmina Szamotuły, Starostwo Powiatowe w Szamotułach, gościniec „Sanguszko”, parafia pw. Św. Krzyża w Szamotułach

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe