- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Koncert Rock and Fire i The Old Band (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem, w kinie Halszka, odbyły się dwa koncerty zespołów rockowych.

Były to pierwsze z wielu, zaplanowanych przez Szamotulski Ośrodek Kultury, koncertów jesienno-zimowych. Na scenę jako pierwsi wyślij muzycy z The Old Band, którzy promowali swój pierwszy krążek.

- Reklama -

The Old Band, to finaliści przeglądu kapel rockowych PIEC 2016. Znaleźli się w pierwszej dwudziestce (z 249) Festiwalu „Miasto Rocka” i dzielnie walczyli o „złotą kartę”. Byli gośćmi legendy rocka Grzegorza Kupczyka i zespołu Ceti. Mimo krótkiego stażu (debiut w 10’ 2016) zagrali kilkadziesiąt koncertów m. in. we Wrocławiu, Żaganiu, Poznaniu, Pile, Chodzieży, także zamykając Dni Europy w Gross-Gerau. Grają własne utwory, śpiewają „po naszemu” i realizują marzenia.

Po The Old Band na scenie pojawiła się grupa Rock and Fire, która na premierę nowej płyty, wybrała właśnie Szamotuły.
Komponując czerpali z najlepszych wzorców rock and roll’ a i reggae. Ich energetyczna muzyka przenika się harmonijnie z mądrością słowa. Świetny wokal, niesamowita sekcja rytmiczna uzupełniona o nieziemskie dęciaki: saksofon, trąbkę i puzon.
Zespół został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność na festiwalu „Tarnów Polskiej Piosenki” a także przez słuchaczy rozgłośni radiowych. Debiutowali w Muzycznej Jedynce.

[Best_Wordpress_Gallery id=”675″ gal_title=”Koncert Rock and Fire”]

fot. SzOK

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe