- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Kolejne spotkania strażaków z dziećmi i młodzieżą

Kolejne już dni strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach realizują spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną w placówkach oświatowych powiatu szamotulskiego w ramach kampanii społecznej ,,Czad i ogień – obudź czujność”.

12 stycznia byliśmy w Zespole Szkół Specjalnych w Szamotułach (ok. 100 osób w wieku szkoły podstawowej i gimnazjum), natomiast 13 stycznia spotkaliśmy się z młodzieżą gimnazjalną (ok.300 osób) w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach. Omawiane były zagadnienia związane z powstawaniem  tlenku węgla oraz  zagrożenia, które niesie ze sobą narażenie na jego działanie. Zainteresowanie wzbudziły zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy oraz bezpiecznych zachowań w czasie ferii zimowych (zamarznięte akweny). Były to też doskonałe okazje do przedstawienia specyfiki pełnienia służby i promowania zawodu strażaka.

- Reklama -

Końcowy akcentem każdego spotkania było przekazanie uczestnikom prelekcji ulotek dotyczących kampanii społecznej ,,Czad i ogień – obudź czujność” oraz wręczenie kierownictwu placówek okolicznoścowych kalendarzy związanych z 25-leciem Państwowej Straży Pożarnej. Na nasze ręce wręczone zostały również podziękowania za przeprowadzenie ciekawych zajęć w ramach kampanii społecznej.

[Best_Wordpress_Gallery id=”36″ gal_title=”czad i ogien kolejne”]

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan
Zdjęcia: KP PSP Szamotuły  

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe