- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Kolejna szansa dla lokalnych jednostek OSP na nowy wóz strażacki

MSWiA zapowiedziało kolejną edycję „Bitwy o wozy”. Tym razem ministerstwo rozda 49 nowych wozów strażackich.

W pierwszej edycji do wygrania było 16 pojazdów. W województwie wielkopolskim najwyższą frekwencję (prawie 80%) osiągnęła gmina Suchy Las, która wczoraj odebrała promesę na zakup wozu. Swoich mieszkańców do udziału w wyborach aktywnie zachęcali strażacy z OSP Obrzycko. Blisko 70% frekwencja w Obrzycku nie wystarczyła jednak do zwycięstwa w konkursie, teraz pojawiła się druga szansa na zdobycie wymarzonego wozu.

-Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję „Bitwy o wozy” – powiedział wczoraj (3 lipca 2020 r.) minister Mariusz Kamiński, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP.

- Reklama -

Minister Mariusz Kamiński poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy. Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

– Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA.

Szczegółowy regulamin II edycji „Bitwy o wozy” w najbliższym czasie zostanie opublikowany na stronie internetowej MSWiA. O nowe wozy nie będzie się jednak mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji.

ŹródłoMSWiA

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe