- Reklama -
2.8 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Klub Seniora w Kaźmierzu oficjalnie otwarty (zdjęcia)

W piątek 1 marca 2019 r. oficjalnie otwarto Klub Seniora w Kaźmierzu. Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza – odbyła się w sali kinowej, gdzie kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaźmierzu Barbara Armon, przedstawiła założenia projektu „Aktywni Seniorzy w Gminie Kaźmierz!”. Projekt jest realizowany od 3 września 2018 r. Działania na rzecz seniorów mają się zakończyć 31 grudnia 2020 r. Grupę docelową stanowić mają 83 osoby w wieku 60+. Zajęcia dla zrekrutowanych uczestników odbywają się w trzech lokalizacjach: Kaźmierz, ul. Topolowa 4 (siedziba Klubu), świetlica wiejska w Radzynach oraz świetlica wiejska w Bytyniu. Klub Seniora w Kaźmierzu zaprasza wszystkich zainteresowanych od poniedziałku do środy w godzinach 9.00 – 14.00. Opiekunem Klubu jest Anna Hermann.

W ramach projektu stworzono (wyremontowano i wyposażono) dzienną formę usług opiekuńczych w postaci Klubu Seniora. Zakontraktowano również szereg usług opiekuńczych i działań animacyjnych: m.in. zajęcia z florystyki i rękodzieła, manualne, muzykoterapię, gimnastykę, zajęcia z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych, zajęcia taneczne, kulinarne, fotograficzne, teatralne, zajęcia na basenie i z Nordic Walking oraz działania integracyjne uczestników w formie wyjazdów kulturalnych, festynów i wieczorków muzyczno-tanecznych. Nasi seniorzy będą mogli ponadto skorzystać z bezpłatnego poradnictwa prawnego, zajęć rehabilitacyjnych oraz całego szeregu poradnictwa medycznego (kardiolog, ortopeda, diabetolog, gerontolog, dietetyk, pielęgniarka środowiskowa).

Celem projektu jest między innymi poprawa funkcjonowania seniorów, w obszarach decydujących o jakości życia. Po trzech miesiącach działania Klubu możemy stwierdzić, że idea się przyjęła – z oferty zajęć korzysta regularnie 120 osób.

- Reklama -

Wartość wszystkich działań w ramach projektu unijnego została wyceniona na 662.685,00 zł, w tym dotacja z UE 629.535,00 zł. Projekt jest realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kaźmierz i przy wsparciu Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju w Poznaniu.

Na uroczystości otwarcia obok najważniejszych, czyli Seniorów, zameldowali się poseł Jakub Rutnicki, wójt Zenon Gałka, radny powiatowy Włodzimierz Malinowski, radni gminni: Zdzisława Śmieszek (szefowa UTW), Tadeusz Kaczmarek, Leszek Szymkowiak, prof. Jerzy Smorawiński, prezes Stowarzyszenia Kaźmierz Andrzej Pawłowski, sekretarz gminy Janusz Stróżyk, ks. proboszcz Krzysztof Musiał, szefowa Biblioteki Maria Sobkowiak, dyrektor GOK Piotr Pospieszny, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu Ewa Maćkowiak, pani doktor Kamila Przybecka-Ciborek, szefowa NZOZ REHA-MEDIC Centrum Rehabilitacji Katarzyna Bielaczyk.

O oprawę artystyczną imprezy zadbał Waldemar Hermann, który na scenę zaprosił Zespół Kaźmierzanka i debiutującą na kaźmierskiej scenie Halinę Bartkowiak (saksofon).

Druga część uroczystości została zorganizowana w Klubie Seniora przy ul. Topolowej 4, gdzie na uczestników czekał słodki poczęstunek. A rozmowy trwały …. (bardzo długo).

[Best_Wordpress_Gallery id=”835″ gal_title=”Otwarcie Klubu Seniora Kaźmierz”]

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe