- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Kaźmierz. Ukradł koledze BMW

Polecamy

Kryminalni i dzielnicowy z Szamotuł zatrzymali podejrzanego o kradzież BMW. Do przestępstwa doszło w Kaźmierzu. Podejrzany ukradł samochód swojego kolegi. Dodatkowo, w trakcie zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Policja wyjaśnia też, czy kierował samochodem pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych.

Policjanci z Tarnowa Podgórnego otrzymali zawiadomienie o kradzieży samochodu marki BMW. Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia br. w Kaźmierzu. Skradziony pojazd został odnaleziony w dniu zgłoszenia kradzieży w Napachaniu i został zabezpieczony przez policjantów z terenu powiatu poznańskiego, a sprawa została przekazana do realizacji policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Z policyjnych ustaleń wynikało, iż pokrzywdzony zagubił kluczyki od samochodu, istniało więc przypuszczenie, że złodziej mógł się nimi posłużyć. Po przeanalizowaniu zebranych materiałów oraz informacji, podejrzenia szamotulskich kryminalnych padły na kolegę pokrzywdzonego, który był razem z nim, w czasie zaginięcia kluczyków. 24-letni mieszkaniec Kaźmierza był policjantom znany z wcześniejszych kradzieży. Po zebraniu dowodów w sprawie, w dniu 27 sierpnia br. kryminalni razem z dzielnicowym zatrzymali 24-latka. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że miał w planach sprzedać samochód na części.

- Reklama -

Przed zatrzymaniem, podejrzany kierował swoim samochodem na Rynku w Kaźmierzu. Zachowanie kierującego wskazywało na to, iż mógł wcześniej zażywać narkotyki. Policjanci wykonali mu więc wstępny test, który potwierdził przypuszczenia. Dlatego też pobrano mu krew do badań, aby sprawdzić, czy mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem środka odurzającego lub psychotropowego. Obecnie policja oczekuje na wyniki badań. Po ich otrzymaniu, okaże się czy mężczyzna dostanie kolejny zarzut. Ponadto przy podejrzanym oraz przy jego 18-letnim pasażerze policjanci znaleźli amfetaminę oraz metamfetaminę.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie przesłuchani. 18-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, natomiast 24-latek zarzuty posiadania narkotyków oraz kradzieży samochodu. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Za kradzież z włamaniem do samochodu 24-latkowi grozić może do 10 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -