- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Jutro zawyją syreny alarmowe

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że 10 kwietnia w całej Polsce zawyją syreny alarmowe.

O uruchomieniu syren alarmowych poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Syreny mają zawyć o godz. 08:41 w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej we wszystkich województwach.

Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe należą do systemu wykrywania i alarmowania.

- Reklama -

10 kwietnia br. o godz. 8:41, zgodnie z przepisami zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren. Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Informacja o uruchomieniu syren została przekazana mieszkańcom z 24-godzinnym wyprzedzeniem, również za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) – informuje MSWiA.

Prawdopodobnie nie wszystkie samorządy dostosują się do zaleceń ministerstwa, ponieważ pojawiają się informacje, że ze względu na uchodźców z Ukrainy, w niektórych miastach syreny nie zawyją.

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe