- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Jutro zawyją syreny alarmowe

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że 10 kwietnia w całej Polsce zawyją syreny alarmowe.

O uruchomieniu syren alarmowych poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Syreny mają zawyć o godz. 08:41 w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej we wszystkich województwach.

Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe należą do systemu wykrywania i alarmowania.

- Reklama -

10 kwietnia br. o godz. 8:41, zgodnie z przepisami zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren. Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Informacja o uruchomieniu syren została przekazana mieszkańcom z 24-godzinnym wyprzedzeniem, również za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) – informuje MSWiA.

Prawdopodobnie nie wszystkie samorządy dostosują się do zaleceń ministerstwa, ponieważ pojawiają się informacje, że ze względu na uchodźców z Ukrainy, w niektórych miastach syreny nie zawyją.

  1. Wszyscy boją się wyjących syren… Nie zastanawiając się, że zwłaszcza w tych niebezpiecznych czasach w Polsce, która jest dzisiaj krajem przyfrontowym, powinno się i to regularnie ćwiczyć scenariusze postępowania na wypadek ataku z powietrza! Tylko gdzie są ukryć, gdzie są schrony w Szamotułach? Jakoś nikt o to nie pyta?
    Jak nasze miasto ma być przygotowane na takie zagrożenia, jeśli na kwestie bezpieczeństwa gminy, mającej budżet na poziomie blisko 150 000 000 złotych (150 milionów złotych), na obronę cywilną przeznacza się tylko symboliczne 10 000 zł (Wydatki – rozdział 75414). Kwota ta stanowi – UWAGA UWAGA – zaledwie 0,0067% budżetu MiGm Szamotuły.
    Co ciekawe, jeszcze gorzej jest z finansowaniem zrządzania kryzysowego, bo w budżecie MiGm Szamotuły nie ma nawet takiej pozycji!!!
    Ale kogo to obchodzi, przecież do przyszłorocznych wyborów wojna w Ukrainie się skończy, a nam nikt i nic nie grozi!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe