- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Joanna Nitefor p.o. dyrektora Szamotulskiego Ośrodka Kultury

Od wczoraj Szamotulskim Ośrodkiem Kultury zarządza Joanna Nitefor.

W poniedziałek z SzOK-iem oficjalnie pożegnał się Piotr Michalak, który dowodził Ośrodkiem przez 13 lat. Po 13 latach, z własnego wyboru, czas opuścić pokład SzOK. Czy zadanie udało się wykonać, oceńcie Państwo sami. Dla mnie to był piękny, twórczy czas. Liczył się dla mnie uśmiech zarówno kilku dzieci z małej sekcji w ośrodku, po kilkutysięczną publiczność UFO Ulicznego Festiwalu Osobliwości. A pewnie najważniejsze było to wszystko co pośrodku. Często niezauważalne. Dziękuję Szamotulanom za zainteresowanie działalnością ośrodka kultury i kina, pracownikom za dobrą współpracę, samorządowcom za zrozumienie i wsparcie, społecznikom, sołtysom, dyrektorom szkół, przedszkoli, gminnych i powiatowych jednostek, duchowieństwu za wspólne cele i artystom za dzieło tworzenia tej cudownej przygody. Do zobaczenia na szlaku. A mój nowy szlak ma jeszcze więcej ścieżek przez miasto i gminę Szamotuły. Tak więc to nie jest pożegnanie, ale powitanie nowego – mówił w poniedziałek Piotr Michalak.

Natomiast w środę, będąc już oficjalnie burmistrzem, Michalak poinformował, że przez najbliższy czas Szamotulskim Ośrodkiem Kultury pokieruje Joanna Nitefor. Joanna Nitefor, świetna organizatorka imprez i jeszcze lepsza artystka od dzisiaj jest pełniącą obowiązki dyrektora Szamotulskiego Ośrodka Kultury – poinformował burmistrz Szamotuł. Czy pani Joanna zostanie dyrektorem SzOK-u, okaże się prawdopodobnie za kilka tygodni, kiedy wystartuje konkurs na to stanowisko. Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce w 2011 roku. Wówczas Piotr Michalak zaczął pełnić obowiązki dyrektora, by kilka miesięcy później wygrać konkurs na to stanowisko.

- Reklama -

Kim jest Joanna Nitefor?

Mieszkańcy Szamotuł mogli poznać panią Joannę podczas Ulicznych Festiwali Osobliwości, kiedy to wcielała się w postacie Halszki czy Wacława z Szamotuł. Joanna Nitefor jest magistrem sztuki Uniwersytetu im. A Mickiewicza, podróżniczką, aktorką teatralną, pieśniarką, stypendystką MKiDN, a przede wszystkim żywą rzeźbą. Moją pasją jest sztuka ulicy. Od ponad 18 lat jestem aktywną artystką, performerką, zajmuję się także muzyką tradycyjną i chóralną, sztuką ulicy, teatrem. Prowadzę warsztaty wokalne, teatralne, współpracuję z różnymi stowarzyszeniami i instytucjami przy projektach artystycznych – czytamy na jej stronie. Jest też CEO, współzałożycielką, performerką i dyrektorką artystyczną Street Art Masters – składu artystycznego zajmującego się między innymi performance ulicznym.

Joanna Nitefor jako Halszka (fot. ufofestiwal.pl)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe