- Reklama -
9.1 C
Szamotuły
piątek, 24 marca, 2023

Jechał „wężykiem” – Zatrzymał go inny kierowca. Okazało się, że miał ponad 3 promile!

Mieszkaniec powiatu szamotulskiego uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie, który jechał tzw. „wężykiem”. Dzięki jego reakcji i współpracy z dyżurnym Policji, w ręce patrolowców wpadł podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. W chwili kontroli miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

W codziennej służbie zdarza się, że policjanci spotykają osoby, których postawę warto zauważyć. Ich zachowanie ma niewątpliwie pozytywny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. W poniedziałek (26.03.2018 r.) do dyżurnego szamotulskiej komendy Policji zadzwonił mężczyzna, który chciał poinformować, iż drogą prowadzącą w kierunku Szamotuł jedzie kierujący samochodem marki Opel Astra, który zachowuje się jakby był nietrzeźwy. Zgłaszający początkowo myślał, że kierowca pisze sms-a, jednak dziwne zachowanie i jazda wężykiem trwały zbyt długo jak na taką czynność.

- Reklama -

Dyżurny poprosił zgłaszającego, aby pozostał na linii. Dzięki temu mężczyzna informował policję na bieżąco o tym gdzie znajduje się podejrzanie zachowujący się kierujący. Kiedy mężczyzna z opla zatrzymał się przy sklepie spożywczym w Szamotułach, zgłaszający po konsultacji z dyżurnym zainterweniował i zabrał mu kluczyki. Z relacji wynikało, iż kierujący oplem wyglądał jakby nie był nawet świadomy tego, że ktoś zabrał mu kluczyki od pojazdu.

Na miejsce przyjechali szamotulscy patrolowcy. Okazało się, iż kierujący, to 45-letni mieszkaniec powiatu obornickiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. W chwili badania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Gdyby nie zgłoszenie od obywatela, dobra reakcja dyżurnego i interwencja patrolowców, istniało prawdopodobieństwo, że mężczyzna w takim stanie kontynuowałby jazdę.

Szamotulscy policjanci wykonali niezbędną pracę pod kątem zabezpieczenia dowodów w sprawie. Postępowanie jest w toku. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę.

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe