Jakub Napierała wydał oświadczenie w sprawie ASF w swoim gospodarstwie

1
fot. TVP

Mieszkający w Szczepankowie Jakub Napierała, bohater 6. edycji „Rolnik Szuka Żony” padł ofiarą bezmyślnych plotek. Media doniosły dziś, że w jego gospodarstwie doszło do zachorowań na afrykański pomór świń.

-Chciałem coś wybudować, ale ze względu na to, że zachorowały mi świnie w gospodarstwie, trzeba było zweryfikować plany i przeznaczyć pieniądze na ich leczenie. ASF (afrykański pomór świń) to poważne zagrożenie dla gospodarstwa — wyznał rolnik w rozmowie z „Rewią”. – czytamy m.in. na portalu Onet.pl

Informacje o ASF w gospodarstwie mieszczącym się na terenie powiatu szamotulskiego to kompletne bzdury.

-W związku z sensacyjnymi i nieprawdziwymi doniesieniami prasowymi na temat ASF w moim gospodarstwie pragnę oświadczyć, że nie dotknął mnie żaden dramat, prosięta i ich matki mają się doskonale, a moja hodowla zarodowa stawiana jest za wzór w całym województwie wielkopolskim. – informuje Jakub Napierała.

Słynny rolnik dodaje, że takie informacje mogą sparaliżować pracę rolników z regionu: Nie wiem, kto wymyślił taką plotkę! Zwykły amator szynki albo dziennikarz nawet nie zdaje sobie sprawy, z tego jak taka informacja może sparaliżować pracę rolników i setek ludzi, którzy ciężko pracują w gospodarstwach.

Zobacz więcej:

1 KOMENTARZ

  1. Aż żal.Niestety tyle kosztuje „popularność”.Pani Jakubie jeszcze niejedno oświadczenie Pan wyda.Przyjdą nowe tematy i hieny odpuszczą.Życzę zdrowia i mobilizacji:)

Comments are closed.