- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

III Konfrontacje Małych Form Teatralnych Młodzieży Gimnazjalnej

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach, Szamotulski Ośrodek Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wacława z Szamotuł, zaprosili młodych aktorów do udziału w III Konfrontacjach Małych Form teatralnych Młodzieży Gimnazjalnej. Impreza odbyła się w miniony czwartek 23 lutego w auli szkoły muzycznej.

W przeglądzie wzięło udział 11 zespołów z: Szamotuł (Gimnazjum nr 2 przy Zespole Szkół Specjalnych; Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Wlkp.), Otorowa, Pamiątkowa, Pniew, Wronek, Zbąszynia, Wągrowca, Kaźmierza, Kowanówka i Ostroroga. W formie krótkich prezentacji scenicznych młodzi aktorzy opowiadali przeróżne historie – o życiu, muzyce, miłości, roli młodego człowieka w dzisiejszym świecie. Można było również zobaczyć intrpretacje oraz nawiązania do znanych utworów literackich, jak „Królowa Śniegu”, „Mały Książe”, czy „Kopciuszek”.

- Reklama -

Teatralne popisy wywarły ogromne wrażenie na publiczności. Nic zatem dziwnego, że brawa nie cichły bardzo długo. Po każdej prezentacji Piotr Witoń – aktor, doskonale znany szamotulanom, nagradzał zespoły pamiątkowymi statuetkami teatralnych masek, które ufundowane zostały przez Powiat Szamotulski.

Kolejna edycja imprezy, miejmy nadzieję – za rok!

[Best_Wordpress_Gallery id=”50″ gal_title=”male formy teatralne”]

Źródło: www.powiat-szamotuly.pl

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe