- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 29 stycznia, 2023

Historyczne porozumienie między Zgromadzeniem Sióstr Służebniczek a SP ZOZ w Szamotułach

Współpraca Szpitala Powiatowego w Szamotułach ze Zgromadzeniem Zakonnym Sióstr Służebniczek została prawnie uregulowana. Pierwszy raz od czasów II Wojny Światowej doszło do formalnej zgody na użytkowanie przez szpital gruntu należącego do zgromadzenia.

Podpisanie przełomowego porozumienia nastąpiło 2 lipca pod osobistym patronatem starosty Beaty Hanyżak. Porozumienie dotyczy działki gruntu od strony ul. Sukienniczej 11, gdzie znajduje się wjazd na teren szpitala.

- Reklama -

Negocjowaliśmy od dwóch lat. Dzięki wzajemnej życzliwości, udało nam się doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca. Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony. Mamy więc jako Szpital prawną gwarancję możliwości przejazdu pojazdów oraz przechodu pacjentów i personelu przez grunt należący do Zgromadzenia. W zamian świadczymy Siostrom usługi w dostawie wody i ciepła. – tłumaczy Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

– Jako rodowita Szamotulanka niezwykle się cieszę, że za mojej kadencji współpraca została prawnie zagwarantowana. Zgromadzenie Sióstr Służebniczek jest bardzo ważnym elementem historii szpitala i trudno wyobrazić sobie jego funkcjonowanie bez kaplicy czy obecności Sióstr – podsumowuje Starosta Szamotulski, Beata Hanyżak.

Źródłomat. SP ZOZ

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe