-4 C
Szamotuły
środa, 3 marca, 2021

Gmina Szamotuły. Strażnicy miejscy wrażliwi na los bezdomnego

Polecamy

Zima to czas, w którym szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na osoby bezdomne. Policjanci i strażnicy miejscy regularnie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bez dachu nad głową.

Szczególną uwagę strażników miejskich z Szamotuł przykuło miejsce w Gałowie. Funkcjonariusze odwiedzali je wielokrotnie, próbując przekonać mieszkającego tam mężczyznę do przeprowadzki. -Ostatecznie przekonała go zdecydowana postawa strażników i …. mróz. Przedwczoraj bezdomny został przewieziony do szamotulskiego OPS. Tam podjęto decyzję o umieszczeniu go (po wyrażeniu przez zainteresowanego zgody) w specjalistycznym ośrodku w Rożnowicach – informuje UMiG.

- Reklama -

Strażnicy apelują do mieszkańców, aby przekazywać informację o ludziach znajdujących się w podobnej sytuacji i miejscach, w których przebywają. W skrajnych wypadkach może się okazać, że to informacja ratująca życie. Tel. do Straży Miejskiej w Szamotułach: 694036118 lub 986.

fot. UMiG Szamotuły

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego regionu.-Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50...