- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
wtorek, 6 grudnia, 2022

Gmina Szamotuły. Kolejne dwie ulice do przebudowy

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły ogłosił przetargi na remonty dwóch ulic.

Pierwszy z przetargów dotyczy ulicy Sportowej w Szczuczynie. Na ok. 250-metrowym odcinku wykonana zostanie droga z płyt betonowych. Zaplanowano również wykonanie zjazdów i dojść do posesji z kostki brukowej. Pobocza zostaną utwardzone kruszywem. Urząd planuje na przebudowę przeznaczyć ok. 345 tys. złotych. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Kolejny przetarg dotyczy przebudowy ulicy Promienistej w Szamotułach. Remontu tej drogi mieszkańcy domagali się od kilkudziesięciu lat i wszystko wskazuje na to, że w końcu się doczekają. Zadanie obejmuje wykonanie nawierzchni jezdni i poboczy z kostki betonowej, montaż krawężników i obrzeża betonowego oraz wykonanie kanalizacji deszczowej wraz z wpustami. Na realizację zadania przeznaczono 660 tys. złotych. Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg pozytywnie, to wykonawca będzie miał 45 dni od podpisania umowy na przeprowadzenie remontu.

- Reklama -

Szamotulski magistrat wystąpił też o pozwolenie na budowę ulicy Fryderyka Chopina w Szamotułach. Jednak w tym przypadku przetargu jeszcze nie ogłoszono.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe