- Reklama -
17.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 27 września, 2021

Gmina Obrzycko wprowadziła bezwzględny zakaz podlewania ogródków i napełniania basenów!

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Kolejna gmina w powiecie szamotulskim boryka się z problemem braku wody. Po Ostrorogu i Szamotułach ograniczenia wprowadziła Gmina Obrzycko.

19 czerwca pojawiło się zarządzenie Wójta Gminy Obrzycko, które wprowadza bezwzględny zakaz podlewania ogródków przydomowych, działkowych, tuneli foliowych, terenów zielonych, upraw rolnych, boisk sportowych oraz napełniania basenów i oczek wodnych z wodociągu gminnego.

Zarządzenie wprowadzono w związku z upałami, które spowodowały niedobór wody. Jest niezbędne do zapewnienie prawidłowej realizacji dostaw wody. Ograniczenia obowiązują od 19 czerwca do odwołania. Są nimi objęte osoby fizyczne, osoby prawne oraz inne jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej. Urząd zapowiada kontrole, które będą przeprowadzane przez upoważnionych pracowników.

- Reklama -

Wodę można używać jedynie do celów spożywczych i higienicznych. Zakaz dotyczy wszystkich odbiorców wody podłączonych do gminnej sieci wodociągowej. Osoby nieprzestrzegające wyżej wymienionego zakazu będą pociągani do odpowiedzialności karno-administracyjnej w trybie przepisów o postępowaniu w sprawach o wykroczenia. – informuje Urząd Gminy Obrzycko.

Czytaj również: Powiat. Wodociągi apelują o oszczędzanie wody!

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -