- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 4 lutego, 2023

Gmina Duszniki. Mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz odpadów

Od 1 lutego w gminie Duszniki zaczną obowiązywać nowe stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych.

Obecnie w gminie Duszniki obowiązuje jedna z najniższych stawek w kraju za wywóz odpadów segregowanych – 12 złotych. Niestety, podwyżka nie ominie również mieszkańców tej gminy. 28 grudnia radni przyjęli uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty.

Nowa stawka opłaty za wywóz odpadów segregowanych wynosi 24 zł od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość. Właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy kompostują bioodpady w kompostowniku przydomowym, mogą liczyć na ulgę w wysokości 3,00 zł miesięcznie od ustalonej dla danej nieruchomości opłaty.

- Reklama -

W przypadku, gdy właściciel nieruchomości nie dopełnia obowiązku segregacji odpadów stawka wynosi 50 zł od osoby.

Główne czynniki powodujące wzrost opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi to radykalny wzrost ilości odpadów odbieranych od mieszkańców w ostatnich latach, a w konsekwencji wzrost kosztów odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów, wzrost cen paliw, wzrost cen energii elektrycznej, wzrost płacy minimalnej – informuje Urząd Gminy Duszniki.

Tabela przygotowana przez UG Duszniki z porównaniem stawek w sąsiednich gminach.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe