- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Gm. Wronki. Wybuch butli z gazem pozbawił dwie osoby dachu nad głową

Dwie osoby zostały ranne w wyniku wybuchu butli z gazem w budynku jednorodzinnym, do którego doszło wczoraj w Stróżkach w gminie Wronki.

Służby zgłoszenie o zdarzeniu otrzymały 1 stycznia o godz. 19.34. Na miejsce zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali uszkodzony budynek mieszkalny po wybuchu gazu. Uszkodzeniu uległy ściany nośne i działowe, pokrycie dachowe, okna i drzwi budynku. Zawaliła się część, w której znajdowała się łazienka i kuchnia. Na zewnątrz znajdowały się dwie osoby poszkodowane z licznymi obrażeniami.

- Reklama -

-Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, wyniesieniu nieszczelnej butli z gazem na zewnątrz, przeszukania terenu w pobliżu budynku (w celu wykluczenia innych osób poszkodowanych) oraz zabezpieczeniu terenu za pomocą taśmy przed dostępem osób postronnych – informuje dyżurny PSP Szamotuły.

Dwoje poszkodowanych – 55-letnia kobieta oraz 61-letni mężczyzna – zostało przetransportowanych do szpitala.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, po dokonaniu oględzin, wydał zakaz użytkowania budynku.

Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

AutorS.D.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe