- Reklama -
26.9 C
Szamotuły
środa, 10 sierpnia, 2022

Gm. Szamotuły. Rondo w Jastrowie i nowa droga są już gotowe [ZDJĘCIA]

Kolejna droga w gminie Szamotuły zyskała nowe oblicze.

Od kilkunastu miesięcy trwał remont drogi powiatowej na odcinku Śmiłowo – Jastrowo. Trasa została całkowicie przebudowana – poszerzono drogę, wybudowano duże, oświetlone rondo w Jastrowie oraz ścieżkę rowerową.

Inwestorem jest Powiat Szamotulski, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Szamotułach. Koszt zadania to 7.287.440,83 zł, z czego ponad 4,1 mln złotych stanowi dofinasowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To nie koniec prac

- Reklama -

Przypomnijmy, że był to drugi etap przebudowy drogi Gałowo – Śmiłowo. W ramach pierwszego etapu przebudowano m.in. skrzyżowanie w Jastrowie. W kolejnym, trzecim etapie wyremontowana zostanie droga od ronda w Gałowie do ronda w Jastrowie. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Całkowita planowana wartość zadania to 8.730.490,99 zł z czego pozyskane dofinansowanie wyniesie 5.137.970,51 zł. Przebudowa drogi wpłynie na zwiększenie dostępności do zlokalizowanych w obrębie drogi terenów inwestycyjnych przeznaczonych pod aktywizację gospodarczą, natomiast zastosowane rozwiązania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, tworząc jednocześnie dogodną alternatywę, umożliwiającą sprawne ominięcie centrum miasta – informuje Starostwo Powiatowe.

Fot. SzamoDron. Photo

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe