- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Gm. Szamotuły. Rondo w Jastrowie i nowa droga są już gotowe [ZDJĘCIA]

Kolejna droga w gminie Szamotuły zyskała nowe oblicze.

Od kilkunastu miesięcy trwał remont drogi powiatowej na odcinku Śmiłowo – Jastrowo. Trasa została całkowicie przebudowana – poszerzono drogę, wybudowano duże, oświetlone rondo w Jastrowie oraz ścieżkę rowerową.

Inwestorem jest Powiat Szamotulski, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Szamotułach. Koszt zadania to 7.287.440,83 zł, z czego ponad 4,1 mln złotych stanowi dofinasowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To nie koniec prac

- Reklama -

Przypomnijmy, że był to drugi etap przebudowy drogi Gałowo – Śmiłowo. W ramach pierwszego etapu przebudowano m.in. skrzyżowanie w Jastrowie. W kolejnym, trzecim etapie wyremontowana zostanie droga od ronda w Gałowie do ronda w Jastrowie. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Całkowita planowana wartość zadania to 8.730.490,99 zł z czego pozyskane dofinansowanie wyniesie 5.137.970,51 zł. Przebudowa drogi wpłynie na zwiększenie dostępności do zlokalizowanych w obrębie drogi terenów inwestycyjnych przeznaczonych pod aktywizację gospodarczą, natomiast zastosowane rozwiązania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, tworząc jednocześnie dogodną alternatywę, umożliwiającą sprawne ominięcie centrum miasta – informuje Starostwo Powiatowe.

Fot. SzamoDron. Photo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe