3.4 C
Szamotuły
czwartek, 21 stycznia, 2021

Gm. Pniewy. W lasach można spotkać wilki. Strażnicy miejscy apelują o ostrożność

Polecamy

W związku z potwierdzonymi przypadkami bytowania wilków na terenach leśnych gminy Pniewy i gmin przyległych, straż miejska apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Strażnicy proszą o nie puszczanie psów luzem, zwłaszcza na terenach przylegających do pól i lasów. -Pamiętajmy, że wilki często traktują psy jak konkurentów do terytorium i pokarmu – informuje straż miejska.

Póki co na naszym terenie nie było żadnego potwierdzonego przypadku ataku wilka. Wilki zazwyczaj unikają ludzi i są bardzo ostrożne. Strażnicy ostrzegają, że w przypadku napotkania wilka należy przede wszystkim zachować spokój. Nie wolno zbliżać się do niego, nie można dokarmiać ani płoszyć, zaczekać, aż się oddali. Gdy zagrożenie minie, trzeba powiadomić o zajściu służby. Można to zrobić bezpośrednio w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Nadleśnictwie bądź w Komendzie Straży Miejskiej Pniewy.

- Reklama -
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Koronawirus w powiecie szamotulskim. Aktualne dane – 20.01.2021

Przedstawiamy najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące sytuacji epidemiologicznej m.in. w powiecie szamotulskim. Ile osób zaraziło się ostatniej doby koronawirusem Sars-CoV-2? Koronawirus w Polsce W Polsce w...