- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Filmoteka Młodego Patrioty [film]

16 października 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy uczestniczyli w kinie Halszka, w wyjątkowym przeglądzie filmowym pt.: „Filmoteka Młodego Patrioty”, zorganizowanym w związku z realizowanym w szkole projektem pt.: „Nasza szkoła o niepodległości”.

Społeczność szkolna, wraz z zaproszonymi gośćmi, obejrzała aż dwanaście wyjątkowych filmów nagranych przez uczniów szkoły na podstawie książki „Historyjki o historii. Bohaterskie czyny naszych dziadków” Jerzego Ciechanowskiego. Opowiedziane przez uczniów historie przedstawiają dzieje Polski i Polaków od momentu powstania państwa polskiego aż do dnia dzisiejszego. Filmy zrealizowane zostały w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzruszają i bawią odbiorców, ale przede wszystkim przybliżają historię naszej ojczyzny. W spotkaniu „Filmoteka młodego patrioty” towarzyszyła uczniom pani starosta Beata Hanyżak, która, wraz z dyrektor szkoły panią Bernadetą Adamską, uroczystym klapsem filmowym rozpoczęła ten niesamowity seans.

- Reklama -

Filmoteka Młodego Patrioty zostanie ponownie wyświetlona w kinie „Halszka”, seans odbędzie się 16 listopada o godzinie 10:00. Od dzisiaj wszystkie części Filmoteki Młodego Patrioty, obejrzeć możemy również w serwisie YouTube.

Red./Zespół Szkół im. Jana Brzechwy w Szamotułach

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe