- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Dzień Wszystkich Świętych w Szamotułach

Już jutro dzień Wszystkich Świętych, tysiące szamotulan wyruszą na groby swoich bliskich, by zapalić znicze i ozdobić je kwiatami.

Pogoda

- Reklama -

Synoptycy zapowiadają na dzień 1 listopada wiosenną pogodę. Temperatura w naszym regionie ma osiągnąć 17 stopni Celsjusza, na niebie pojawi się wprawdzie sporo chmur, ale obędzie się bez deszczu.

Policja, zmiany w organizacji ruchu

Dzisiaj ruszyła policyjna akcja „Znicz”, podczas której policjanci zwrócą uwagę na wykroczenia oraz przestępstwa popełniane na drodze. Policja zapowiada wzmożone kontrole radarowe oraz kontrole stanu trzeźwości. Mundurowi będą na bieżąco, w razie potrzeby kierować ruchem w celu upłynnienia go. Na terenie Szamotuł nie planuje się wprowadzenia czasowej zmiany organizacji ruchu. Policja apeluje do osób, które tego dnia nie muszą jechać samochodem na cmentarz o pozostawienie pojazdu w okolicy miejsca zamieszkania. W przypadku braku takiej możliwości, najlepiej skorzystać z parkingów położonych w większej odległości od cmentarzy. Akcja „Znicz” potrwa do 4 listopada.

Kościół

W środę 31 października o godzinie 17:00 odbędzie się Korowód Świętych, barwny orszak wyruszy z Bazyliki Mniejszej i przejdzie do kościoła Św. Krzyża, gdzie wierni pomodlą się za zmarłych. Następnie orszak wyruszy na zabawę do Szkoły Podstawowej nr 1. Przewidziano tam liczne gry, zabawy i konkursy. Organizatorzy zachęcają dzieci i rodziców do przebrania się za jednego ze świętych bądź za anioła i do wspólnej zabawy.

W parafii Świętego Krzyża w Szamotułach msze święte odbędą się według porządku niedzielnego, nie będzie jedynie mszy świętej o godzinie 12:15 i 20:00. 1 i 2 listopada będzie otwarta krypta pod kościołem Świętego Krzyża, w której spoczywają fundatorzy i dobrodzieje kościoła.

Bazylika pw. Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Stanisława Biskupa – msze święte odbędą się w godzinach 7:00, 9:00, 10:30 i 18:30. Msza święta oraz procesja na cmentarzu rozpocznie się o godzinie 14:00.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe